یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۵:۱۲
 |  ۴/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۳:۴۳
  |   نظرات: بدون نظر
مریم سبحانی فرد؛

هیچ کس نمی تواند بدون برقراری ارتباط زندگی کند

دکتر کاظم‌ معتمد نژاد می‌گوید: “واقعیت آن است که جهان بدون برخوردار شدن از شناخت مفهوم‌ها و نظریه‌های مربوط به ارتباطات در جوامع باز و دموکراتیک، ناگهان تغییر کرده است. بنابراین ضرورت ایجاب می‌کند که برای تدارک تعریف دقیق علمی از اطلاعات و ارتباطات، بیشتر فکر و کوشش شود و در مورد جایگاه‌های آن در جوامع معاصر، یک نظریه جامع ارائه گردد. برای نیل به این هدف باید سه بعد خاص ارتباطات، شامل جنبه‌های اجتماعی، جنبه‌های فرهنگی، جنبه‌های اقتصادی آن، طرف توجه قرار گیرند.”

 

دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی تهران؛
چهارم خرداد ماه اولین همایش ارتباطات با عنوان “ارتباطات و زندگی” در دو پنل صبح و عصر در دو بخش “ارتباطات و توسعه” و “مطالعه رسانه های اجتماعی” برگزار شد.

اهمیت این همایش و پوشش آن در جامعه مجازی روابط عمومی بدان جهت است که این رویداد علمی، حاصل کار یک تیم منجسم دانشجویی در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی بوده است.

آنچه که مسلم است برگزاری یک برنامه در هر زمینه ای به صورت منظم و در سطح بالا، وجود یک تیم کاردان در همان زمینه را می طلبد.
علاوه بر اینکه اولین همایش ارتباطات و زندگی حاصل کار یک تیم دانشجویی بود، هماهنگی میان اعضای برگزارکننده همایش نیز بر اهمیت آن افزود.

در اولین همایش علمی – دانشجویی ارتباطات و زندگی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، پس از بررسی مقالات رسیده به دبیرخانه، ۱۰ مقاله (پنج مقاله در بخش ارتباطات و توسعه و پنج مقاله در بخش مطالعات رسانه های اجتماعی) برگزیده و در دو پنل صبح و عصر در حضور اساتید دانشگاه ارائه شدند و در نهایت همایش با تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد.
اما نکته جالب توجه در این همایش علاقه مندی برگزارکنندگان آن به حضور دکتر خانیکی مدیرگروه ارتباطات دانشکده در دو پنل ارائه مقاله در جمع هیئت داوران بوده است.
این استاد بااخلاق با پاسخ مثبت به این علاقه مندی دانشجویان در دو بخش ارائه مقاله حضور پیدا کرد.

با توجه به اینکه حضور در اولین همایش علمی – دانشجویی ارتباطات و زندگی در دانشگاه علامه تهران، تجربه بسیار خوب و مفیدی داشت، با استفاده این فرصت، در حاشیه برگزاری همایش، دکتر خانیکی درخواست دانشجوی کارشناسی روابط عمومی دانشکده خبر اهواز مبنی بر نوشتن یک یادداشت کوتاه در زمینه موفقیت و ارتباطات، پذیرفت که متن یادداشت ایشان نیز اینجا منتشر شده است.

 

مریم سبحانی فرد
دانشجوی کارشناسی حرفه ای روابط عمومی-الکترونیک

Print Friendly, PDF & Email
این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp


مطالب مرتبط
مدیر سایتمدیر سایت روابط عمومی , جامعه مجازی , جامعه مجازی روابط عمومی , ارتباطات , فضای مجازی , سازمان , کسب و کار , رسانه , رسانه مجازی , شبکه های اجتماعی , فنآوری , فن آوری , کانال تلگرام روابط عمومی تمام مطالب این نویسنده

logo-samandehi
نماد اعتماد درگاه pay.ir
design design design

Advert (1)

Advert (4)


آمار بازدید:

بازدید امروز: 130 بازدید

بازدید دیروز: 217 بازدید

بازدید کل : 383852 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

...