یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
سرویس: اخبار
 |  ۱/ مهر/ ۱۳۹۶ - ۴:۴۶
  |   نظرات: بدون نظر
معاون استاندار خراسان شمالی:

روابط عمومی‌ها نقش به‌سزایی در امر به معروف دارند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: نقش روابط عمومی در دستگاه‌های اجرایی برای تبیین معروف‌ها در جامعه٬ بسیار مهم است و چنانچه اقدامات در قالب کار فرهنگی و هنری شکل گیرد بسیار موثرتر می‌شود.

 

محمود دلپسند در همایش روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان خراسان شمالی، با بیان این مطلب اظهار داشت: با انجام اقدامات فرهنگی و هنری می‌توان امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کرد.

 

وی افزود: یکی از نیازهای اجتماعی و ضروری هر جامعه‌ای٬ امر به معروف و نهی از منکر است و به همین منظور در قانون اساسی به این اصل هم اشاره شده است٬ به طوری که وظیفه مردم نسبت به هم٬ مردم نسبت به دولت و دولت نسبت به مردم مشخص شده و نیت غایی آن٬ دعوت به خیر و دوری از منکر است.

 

معاون استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: آموزه‌های دینی٬ سیره پیامبر(ص) و ائمه(ع) حاکی از ضرورت دینی، مذهبی و اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است. هدف اصلی قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود که در این راستا، تبلیغ و ترویج معروف‌ها و مبارزه با منکرات و ظلم در جامعه٬ جنبه‌ای مهم از اهداف قیام امام حسین(ع) بود.

 

 

دلپسند با اشاره به تاثیرات امر به معروف در جامعه افزود: امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح و بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی جامعه تأثیرگذار است. توجه به سیره ائمه(ع) ضرورت امر به معروف و نهی از منکر را برای ما تبیین می‌کند. دولت ها موظف هستند بسترهای لازم را جهت معرفی و پررنگ جلوه دادن معروف‌ها در جامعه فراهم کنند.

 

وی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه همه آحاد و شئون مختلف افراد جامعه بوده و به معروف‌ها توجه بیشتری شود چرا که اگر معروف گسترش یابد٬ طبیعتاً منکر به حاشیه رفته و با تبلور معروف‌ها روبرو می‌شویم. حمایت از دولت اسلامی، استقرار عدالت قضایی، رونق دادن به اقتصاد و تولید، سلامت اداری، صداقت در کار، احساس مسئولیت در محیط‌های اداری و گسترش علم و فناوری از جمله مهمترین معروف‌های جامعه اسلامی است.

 

معاون استاندار خراسان شمالی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر کاملاً اجتماعی است و جنبه ارشادی و تربیتی دارد. امر به معروف و نهی از منکر٬ هم در خود فرد انتقال دهنده پیام و هم در فرد گیرنده پیام تاثیر به سزایی دارد و لذا فرد آمر به معروف باید توانایی لازم را جهت امر به معروف داشته باشد. به همین خاطر یک سری ویژگی‌هایی را باید در خود ایجاد کند.

 

منبع: تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp


مطالب مرتبط
مدیر سایتمدیر سایت روابط عمومی , جامعه مجازی , جامعه مجازی روابط عمومی , ارتباطات , فضای مجازی , سازمان , کسب و کار , رسانه , رسانه مجازی , شبکه های اجتماعی , فنآوری , فن آوری , کانال تلگرام روابط عمومی تمام مطالب این نویسنده

logo-samandehi
نماد اعتماد درگاه pay.ir
design design design

Advert (1)

Advert (4)


آمار بازدید:

بازدید امروز: 96 بازدید

بازدید دیروز: 217 بازدید

بازدید کل : 383818 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

...