جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۸
 |  ۱۳/ فروردین/ ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  |   نظرات: بدون نظر
هدیه بهارستانی ها به خانواده روابط عمومی ؛

تصویب قانون سازمان نظام روابط عمومی کشور

قانون سازمان نظام روابط عمومی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید

 

دروغ ۱۳ هم رسمی شده در روزگار ما، رسم و سنتی که کم کم جای خود را در میان مردم باز کرده است تا حدی که گویی بدون آن ۱۳ فروردین مردم ۱۴ نخواهد شد، دروغ ۱۳ یا دروغ آوریل درست است که در بسیاری از کشورها به عنوان یک روز ویژه با گفتن دروغ هایی به شوخی در یکم آوریل گرامی داشته می شود اما در ایران این مراسم معمولاً در ۱۳ فروردین که برابر با یک یا دوم آوریل است، انجام می شود، در چند سال گذشته رنگ و بویی دیگر به خود گرفته است تا حدی که حتی برخی خبرگزاری ها و رسانه های مطرح خبری هم فریب آن را خورده و در دام دروغ ۱۳ افتاده اند.

 

 

قضیه‌ی شوخی یا دروغ اول آوریل که در فرانسه به آن «ماهی آوریل» Poisson d’avril  می‌گویند و اول آوریل با یک روز اختلاف، مصادف با سیزده نوروز ما است، ماجرایی است که ریشه‌ی آن از فرمانی آب می‌خورد که در حدود نیم قرن پیش، از طرف «شارل نهم»، پادشاه فرانسه صادر شده است. در واقع این پادشاه که فرزند «هانری دوم» و «کاترین دومدیسی» است، با آن‌که چهارده سال به ظاهر سلطنت کرده ولی معروف است که جز اجرای اوامر مادر، به کار دیگری نپرداخته‌است. یکی از این اوامر، موضوع تغییر آغاز سال بوده، از اول آوریل به اول ژانویه. یعنی از ماهی که مقارن عید پاک است – روز رستاخیز عیسی پس از به صلیب کشیدنش – به ماهی که متعاقب میلاد مسیح می‌آید و اگر روز نوئل یا کریسمس که برای تولد عیسی در نظر گرفته شده، در ۲۵ دسامبر، ثابت است، روز عید پاک که اولین یک‌شنبه‌ای است که از آغاز بهار متعاقب بدر کامل ماه (شب چهارده) فرا می‌رسد، ثابت نیست و بین ۲۲ ماه مارس تا ۲۵ آوریل جا بجا می‌شود.

 

 

امیدواریم روز ۱۳ خوبی را پشت سر بگذرانید

 

اگر دوست داشتید می توانید نظرتان را بگذارید

 

 

ارادتمند ، همکاران شما در تحریریه جامعه مجازی روابط عمومی

Print Friendly, PDF & Email
این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp


مطالب مرتبط
مدیر سایتمدیر سایت روابط عمومی , جامعه مجازی , جامعه مجازی روابط عمومی , ارتباطات , فضای مجازی , سازمان , کسب و کار , رسانه , رسانه مجازی , شبکه های اجتماعی , فنآوری , فن آوری , کانال تلگرام روابط عمومی تمام مطالب این نویسنده

logo-samandehi
نماد اعتماد درگاه pay.ir
design design design

Advert (1)

Advert (4)


آمار بازدید:

بازدید امروز: 125 بازدید

بازدید دیروز: 318 بازدید

بازدید کل : 398867 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر

...